Bestyrelsen

Bestyrelsen

Jørgen Lassen

Formand

Sct. Knuds Gymnasium

joergen@fals.info

Bestyrelsen

Jakob Sinding Skött

Næstformand

Fals-repræsentant i Fagligt Forum (STX og HF)

Nyborg Gymnasium og HF

jakob@fals.info 

Bestyrelsen

Linda Bettina Petersen

Kasserer

Webansvarlig

Rosborg Gymnasium og HF

Bestyrelsen

Vibeke Petersen

Redaktør af Samfundsfagsnyt

Fondsrepræsentant (Forlaget Columbus)

Frederiksborg Gymnasium

samfnyt@gmail.com

vibeke@fals.info

Bestyrelsen

Jens Peter Larsen

FALS-repræsentant i Fagligt Forum (HF, STX)

VUF

jenspeter@fals.info

Bestyrelsen

Jacob Pedersen

Kursusansvarlig

Hasseris Gymnasium

 jacob-j-pedersen@fals.info

Bestyrelsen

Jens A. Andersen

Anmelderredaktør, Samfundsfagsnyt

Hillerød HTX

jens@fals.info

Bestyrelsen

Mette Schack Karlsen

FALS' repræsentant ved SamfundsCup

Holstebro Gymnasium og HF

mette@fals.info

Bestyrelsen

Trine Søndergaard Paludan

Regionskoordinator

(Suppleant)

Maribo Gymnasium

trine@fals.info

Søg på FALS - Foreningen Af Lærere i Samfundsfag
Dette site benytter funktionalitet, som ældre versioner af Internet Explorer ikke understøtter. Du bør derfor skifte eller opgradere din browser.