Bestyrelsen

Bestyrelsen

Linda Bettina Petersen

Formand

FALS-repræsentant i Fagligt Forum (STX)

FALS-repræsentant i Pædagogisk Samarbejdsudvalg

Webansvarlig

Rosborg Gymnasium og HF

Bestyrelsen

Jakob Sinding Skött

Næstformand

FALS-repræsentant på fagdidaktisk kursus

FALS-folderen

Nyborg Gymnasium og HF

jakob@fals.info 

Bestyrelsen

Mette Schack Karlsen

Kasserer

Medlemshåndtering i forbindelse med medlemskartotek og medlemmer af facebookgruppen.

Holstebro Gymnasium og HF

mettekarlsen@fals.info

 

 

 

Bestyrelsen

Vibeke Petersen

Redaktør af Samfundsfagsnyt

Fondsrepræsentant (Forlaget Columbus)

Frederiksborg Gymnasium

samfnyt@gmail.com

vibeke@fals.info

Bestyrelsen

Jens A. Andersen

Anmelderredaktør, Samfundsfagsnyt

Hillerød HTX

jens@fals.info

Bestyrelsen

Jacob Pedersen

Kursusansvarlig

Hasseris Gymnasium

 jacob-j-pedersen@fals.info

Bestyrelsen

Rasmus Tranegaard Andersen

Platformsansvarlig

Kursusansvarlig i samarbejde med Columbus

Aarhus Katedralskole

Rasmus@fals.info

Bestyrelsen

Jytte A. Jørgensen

FALS-Repræsentant i Fagligt Forum (HF)

Kursus-ansvarlig i samarbejde med Columbus

Horsens Statsskole

Jytte@fals.info

Bestyrelsen

Jonas Uhrskov

Suppleant

KVUC

Jonas@fals.info

Bestyrelsen

Jørgen Lassen

Webmaster (ikke medlem af bestyrelsen)

Sct. Knuds Gymnasium

joergen@fals.info

Søg på FALS - Foreningen Af Lærere i Samfundsfag
Dette site benytter funktionalitet, som ældre versioner af Internet Explorer ikke understøtter. Du bør derfor skifte eller opgradere din browser.